Penzion Jelenka

Okolica

Dla miłośników sportów zimowych istnieje w bliskim sąsiedztwie (300 m od pensjonatu) trasa zjazdowa sztucznie naśnieżana, z której można korzystać do godziny 21. Koupání relaxaci a zábavu nabízí celoročně bazén s výřivkami tobogánem a dal‘ími atrakcemi v Jablonci nad Nisou
Wymagający narciarze mogą zaszaleć w ośrodku narciarskim "Špičák", który znajduje się w odległości 10 min. jazdy samochodem lub około 15 min. podróży pociągiem. V letním období nabízí příjemné koupání a místo pro relaxaci jablonecká přehrada M‘eno
Lyžařské středisko v Harrachově je vzdálené 20 min jízdy autem. W bliskiej okolicy Smrżowki znajduje się kilka ciekawych miejsc. Jednym z nich jest wieża widokowa "Černá Studnice" z restauracją
Hezkou procházku přírodou Jedlový důl (u obce Josefův Důl), kde je vyznačena naučná stezka podél bystřiny Jedlová s mnoha vodopády. Pro méně náročné turisty je ideální procházka k Mumlavskému vodopádu u Harrachova.
Zábavu pro malé i relaxaci pro velké nabízí celoročně Centrum Babylon v Liberci (autem 20min, dostupné také přímým vlakem) Adrenalin nabízí také bobová dráha v Janově nad Nisou (15min autem)
Narciarze biegowi mogą się rozkoszowywać trasami biegnącymi po grzbietach gór lub wyprawiać się na okręg Izerskiej Pięćdziesiątki (Jizerská padesátka). Dal‘í dobrodružství pro děti nabízí lanový park König v sousední obci Nová ves nad Nisou.
Na rozdíl od ostatních lanových parků tvořených vysokými lanovými překážkami je lanový park König postaven převážně z lanovek, tedy přejezdů ze stromu na strom.
Výletní areál Pěnčín nabízí prohlídku výroby skleněných perlí a kozí farmy. (15min autem) Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě v‘ak nemají problém přilákat milovníky podzemní ří‘e z krajin mnohem vzdáleněj‘ích. Nachází se zde největ‘í podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlá‘eny Národní přírodní památkou. (autem 30min)
Novogotický zámek Sychrov, je vzdálený 30min jízdy autem. Zámek sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Sklárna Novosad a syn v Harrachově nabízí prohlídku zde tradičního způsob výroby skla. Unikátní 100 let stará historická brusírna skla, která je poháněná transmisemi a vodní turbínou.
V roce 2002 byl přímo v areálu sklárny přistaven minipivovar s restaurací. (20min autem)
Inne ciekawe miejsca w okolicy

Po kliknięciu na miejscowość pokaże się obrazek i opis. W prawej kolumnie przybliżona odległość miejsca w kilometrach w linii prostej.

Miejsce Odległość
(km)
  Smrżowka   
-
2
2
3
3
4
  Tanwald   
4
  Desna   
4
4
5
5
5
5
6
6
7
7
7
  Korzenow   
7
7
8
9
9
9
  Liberec   
9
  Bedrzichow   
9
9
9
Miejsce Odległość
(km)
10
10
  Góra Izera   
10
10
11
11
11
11
  Izerka   
11
11
13
13
13
13
13
14
16
16
  Góra Smrk   
16
  Hejnice   
16
16
16
17
17
17
18
18
  Mniszek   
18


Vila Jelenka v Smržovce hodnocení